0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Lazer Epilasyon Nedir

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.

Gebze Lazer Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lazer epilasyon yaptırmaya başlamadan üç hafta öncesine kadar kökten kıl almamaları gerekir.
  • Lazer epilasyona gelmeden önce aşırı uzamış olan kıllar varsa makas yada jilet yardımı ile kısaltılmış olmalıdır.
  • Lazer epilasyon uygulanmadan iki hafta öncesine kadar aşırı güneşte kalınmaması ve solaryuma girilmemesi gerekir.
  • Lazer epilasyon yapılacak olan bölgedeki kıllarda sarartma yapılmaması gerekir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Esnasından Ağrı, Acı Hissedilir Mi?

Hayır, hissedilmez. Yalnız soğutucu gazın ve lazer ışığının çarpmasını cildinizde bir lastik çarpması gibi hissedebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Gebze Lazer Epilasyonda Lazer epilasyon cilt yapısı ve kıl durumu uygun olan tüm bölgelere göz çukuru hariç güvenle uygulanabilmektedir.

Bayanlarda bacak, kol, koltuk altı, genital bölge, bikini, göbek, bel, göğüs ucu, el üstü, ayak üstü, çene, dudak üstü, boyun uygulama yapılan bölgelerdir.

Erkelerde sırt, omuz, göğüs, kol, bacak, koltuk altı, sakal üstü, boyun, ense, kulak, kas ortası, kas üstü, el üstü, ayaküstü uygulama yapılan bölgelerdir.

Uygulama Sonrası Kıllar Nasıl Bir Değişim Gösterir?

Uygulama sonrası kıllar, 3-15 gün içerisinde dökülecektir. Ancak bu kılların çoğunun kökleri tahrip olmuştur ve bir daha ki sefere çok zayıf çıkacak veya çıkmayacaktır. Kıllar kendiliğinden düşebileceği gibi, elle çekildiğinde de çıkabilirler. Dökülmeyen kıllara kontrol seansı yapılabilir.

Hassas Ciltlere Bir Zararı Var mıdır ?

Hassas ciltlere konuda deneyimli doktorlar tarafından ve uygun dozlarda yapıldığında bir zararı yoktur. Lazer ışığı, cilde bir zarar vermeden geçerek sadece kıl kökünü tahrip etmektedir.Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve yıllardır sadece lazer yapılan, alanında en çok tercih edilen firmalardan olan Gebze Lazer Epilasyon bu konuda uzmanlaşmış bir kuruluştur.

Gebze Epilasyon herkesin cilt ve kıl tipine uygun son teknoloji lazer epilasyon cihazlarına sahiptir. Her cilt ve kıl yapısına etkili kalıcı çözümler sunmaktayız. Gebze Lazerde sağlıklı güzellik ilgili akla gelen her türlü hizmeti sunmaktadır.

Whatsapp: 0507 695 70 70