0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon

Gelişen lazer teknolojisi ile birlikte, lazer ışınlarının kıl köklerinde tahribat yapıcı etkisi kesinleşmiş olup, istenmeyen kılların vücuttan uzun süreli uzaklaştırılması anlamına gelen “lazer epilasyon” yöntemi yaygın olarak ve başarılı bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır. Lazer Epilasyon , kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer Epilasyona Hazırlık

» Lazer epilasyona başlamadan 1 ay öncesine kadar epilasyon yapılacak olan bölgedeki kıllar beyazlatılmamalı, ağda yapılmamalı veya koparılmamalıdır.

» Lazer epilasyona gelinmeden önce, eğer kıllar çok uzunsa dikkatlice kısaltılmalı ancak kesinlikle koparılmamalıdır. Lazer epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj, kozmetik vb. gibi uygulamalar varsa temizlenmelidir.

» Tedaviye başlamadan bir ay öncesine kadar solaryuma gidilmemeli, bronzlaşılmamalıdır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var mıdır?

Gebze Lazer Epilasyon tıbbın hemen her dalında 40 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır. Kanserojenisite, allerjenisite veya kümülatif toksisite etkileri saptanmamıştır. Halk arasında inanılanın aksine ter bezleri, meme dokusu ve üreme organları üzerinde yan etkisi bulunmamakta, doğurganlığı engellememektedir. Sertifikalı uzman doktor tarafından doz belirlendiği ve takip edildiği takdirde komplikasyon ve yan etki riski (infeksiyon, skar oluşumu, hiper ve hipopigmentasyon) minimaldir. Gebelerde uygulama tercih edilmemekle birlikte herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Seçiminde Dikkat

Sağlık Bakanlığı Güzellik salonlarında Lazer ve IPL uygulamalarını yasaklamıştır. Epilasyonunuzun yarım kalmaması için mutlaka Sağlık Bakanlığından ruhsatlı bir sağlık kuruluşu tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyonun 1-2 seans gibi bir zamanda bitemeyeceği, tıpta hiçbir tedavinin garantisinin ya da garanti belgesinin verilemeyeceği gerçeklerini bilerek lazer epilasyon seçimi yapılması gerekmektedir. Laser epilasyon  yasal açıdan yalnızca TC. Sağlık Bakanlığından Ruhsatlı Sağlık Kuruluşları tarafından yapılabilir.

Whatsapp: 0507 695 70 70