0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Kulak Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 Kulak Estetiği

Kulak Estetiğinde en çok kepçe kulak ameliyatı rağbet görmektedir. Kulak estetiği ameliyatı halk arasında kepçe kulak olarak tabir edilen bozukluğu düzeltmeye yönelik bir ameliyattır. Kulak estetiği genellikle kepçe olan kulakları başa yaklaştırmak, eksik kıvrımları oluşturmak veya büyük olan kulakları küçültmek için yapılır.

Kulak Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Kulak estetiğinin ideal yaşı, hem kıkırdak gelişiminin 6 yaşında tamamlandığı için hem de arkadaşlarının kulak şekil problemi olan çocukla dalga geçerek psikolojisini bozmalarına engel olmak için 6 dır. Ancak 6 yaşından itibaren her yaşta yapılabilir.

Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak estetiği ameliyatında genellikle çocuklarda genel, yetişkinlerde ise lokal anestezi uygulanmaktadır. Kulak estetiği ameliyatı ortalama 1,5 saat sürer. Kulak estetiğinde kesi kulak arkasından yapıldığı için görünürde bir iz kalmaz.Ameliyattan sonra hasta evine gidebilir. Hastanede kalmasına gerek yoktur. Doktorun çağırdığı periyotlarda mutlaka kontrole gelinmelidir.

Ameliyat esnasında takılan bandaj 2 gün kalmaktadır.Kontrole gelindiğinde takılan bandaj ise doktorun yönlendirmesiyle 3 ile 5 gün arasında takılmaktadır.

Kulak Ameliyatı Sonrası

Kulak estetiği ameliyatı sonrası baskılı pansuman yapılıp, sarılır. Ameliyat sonrası ağrı kesici verilerek, ağrı azaltılır. Ertesi gün pansuman yapılmalıdır. Kulak estetiğinde sargılar açıldıktan sonra 2-3 hafta kadar ne sıkı ne de gevşek olmayacak şekilde tenisçi bandı veya saç bandı kullanılması önerilir. İşitmeyi bozmaz.

Kulak estetiği, bir hafta kadar geçici şişlik veya kızarıklık olabilir. Cilt sütürleri için eriyen dikişler tercih edilir ki, dikiş alma sorunu olmaz. İyileşme süresi iki haftadır. Bu ameliyat kalıcı bir işlemdir. Kişinin kulakla ilgili stresini ortadan kaldırarak, psikolojisinde rahatlama sağlar.

Whatsapp: 0507 695 70 70