0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Göğüs Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 

Göğüs Estetiği

Göğüslerinizden memnun değilseniz ya da daha iyi bir görünüm istiyorsanız Göğüs Estetiği ameliyatı ile istediğiniz güzel görünüme kavuşabilirsiniz.

Göğüs Estetiği, meme onarımı ya da memenin yeniden yapılması ameliyatı, genellikle meme kanseri nedeniyle daha önce göğsü alınmış hastalarda yapılmakta olan bir ameliyattır.

Göğüs Estetiği, normalin üstündeki göğüs boyutları, tüm yaş gruplarındaki kadınlar için günlük hayatı çeşitli şekillerde zorlaştıran bir problem haline geliyor. Aşırı iri göğüsler, yer çekimi etkisine daha çabuk yanıt vererek çok erken yaşlarda deforme olmaya, sarkmaya meyillidir.

  • Göğüs Küçültme

Büyük göğüslerin neden olduğu sırt ve boyunda kas gerilmeleri, baş ağrısı, omuz ağrısı, pozisyonel değişiklikler, göğüs ağrısı, kişisel hijyen problemleri gibi sebeplerden dolayı göğüs küçültme operasyonları yapılabilir.

Bazı kişilerde göğüs büyüklüğü şişmanlıktan kaynaklanabileceğinden kilo verimi fayda sağlayabilir. Bu kilo kaybı meme büyüklüğü üzerinde çok etkili olmasa da yapılacak olan cerrahi operasyonu kolaylaştırır ve ameliyat sırasında oluşabilecek sıkıntıları azaltır. Göğüs küçültme ameliyatı sonucunda meme hem küçülür hem de dikleşir.

  • Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatı kadın göğüsünü boyut ve şekil olarak büyütmek için uygulanan estetik cerrahi bir girişimdir.Göğüsün arkasına yerleştirilen meme protezleri ile göğüs çevresi ölçümleri bir veya birkaç sütyen ölçüsü şeklinde arttırabilir.

Göğüs büyütme ameliyatı görünümünde değişime neden olup, bireyin kendine olan güvenini arttıracaktır. Eğer birey fiziksel olarak sağlıklı ve beklentileri konusunda gerçekçi ise; bu estetik göğüs büyütme ameliyatı için iyi bir adaydır.

  • Göğüs Dikleştirme

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Meme dikleştirme veya göğüs kaldırma estetik ameliyatı çeşitli sebeplerle sarkan meme başı aşağı inen göğüslerin tekrar dikleştirilmesi için yapılır.

Özellikle doğum sonrasında süt verme nedeniyle büyüyen memelerde, süt devresinin bitmesinden sonra meme hacmi küçülür ve estetik görünümü bozulur.

Bu küçülmeye genellikle deri uyum gösteremeyip bol kalınca meme ve meme başı aşağı doğru sarkma gösterir. Bu sarkma, göğüs dikleştirme (göğüs estetiği) ameliyatı ile düzeltilebilir.

Whatsapp: 0507 695 70 70