0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Yağ Aldırma

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Yağ Aldırma

Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanan yağların vakum yardımı ile ince kanüller (metal borular) kullanılarak alınması yöntemidir. Bu girişim ile vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla yağ toplanması olan yerlerden yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir şekil kazandırılmaktadır.

Liposuction(Yağ Aldırma) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu işlem göbek, kalça (basenler), bacaklar, diz, bel yanları, sırt bölgesi, ayak bilekleri, kollar ve çene altı gibi bölgelerde özellikle uygulama alanı bulmaktadır.

Liposuction(Yağ Aldırma) Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Liposuction sıklıkla superwet ve tümessan teknikle yapılmaktadır. Bu yöntemlerle vücut içerisine sıvı ve ilaçlar verilerek kanama, ağrı gibi durumların olmaması sağlanır. Liposuction işlemi büyük enjektörlerle veya vakum cihazı kullanılarak yapılabilir. Her iki durumda da vücut bölgesine göre değişmek üzere 2, 3 ve 4 mm çaplı kanüller kullanılır.

Yağ emilecek bölgeler içine lokal anestezi ve kanamayı azaltan ilaçların (adrenalin) bulunduğu serumlar enjekte edilmekte ve bu bölgelerden yağlar daha kolay ve kansız şekilde çekilebilmektedir. Küçük çaplı kanüller kullanılması ameliyat sonrası oluşabilecek düzensizliklerin ihtimalini en aza indirmektedir.

Liposuction(Yağ Aldırma) Ameliyatı Sonrası

Liposuction işlemden sonraki ilk hafta oluşan ödem nedeniyle sonucu algılamak mümkün olmaz. Tartıda kilo değişikliği fark edilmez. İkinci haftayla birlikte ödem azalmaya ve sonuç görülmeye başlar. Genellikle 4 ila 6 hafta sonra sonuç %70 oranda ortaya çıkar. Tam düzeme daha uzun bir zaman gerektirebilir.

Whatsapp: 0507 695 70 70