0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lipoliz nedir?

Lipoliz güçlü bir lokal zayıflama, bölgesel yağ eritme yöntemidir. Yöntemde kullanılan fosfatidil kolin, soyadan elde edilir.

Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır?

Lipoterapi yağlanmaya bağlı, selülit tedavisi, jinekomasti, şekil bozuklukları, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, gözaltı torbalanmalarında kullanılmaktadır. 5 yıldır kolesterol birikintisi olarak isimlendirilen gözaltındaki yağların yok edilmesinde etkili olmuştur. Cerrahi yolla yağların yok edilmesinden sonra çıkabilen cilt bozukluklarının tedavisinde de uygulanabilir

Lipoliz hangi bölgelerde etkilidir?

Lipoliz vücuttaki yağlar dışında çene altındaki yağ ve gözaltındaki torbaları da azalt makta kullanılabilir. Liposuction yapılması güçlük olan koltuk altı bölgesinde de oldukça etkilidir.

Lipoliz kaç seans uygulanır?

Lipolizin kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre kaç seansta başarılı olacağı gösterir. Genellikle ciddi bölgelere minimum iki ile dört seans uygulanması gerekir. Kişinin yüzde 80’i ikinci seanstan sonra değişikliği fark eder. Her seanstan sonra, vücut doğal yollarla çözülen yağ atıklarını kendi kendine düşürür.

Seanslardan sonra rahatsızlık hissi oluşuyor mu?

Lipoliz uygulanan bölgede hafif morarma olabilir. Özellikle ilaç enjekte edildikten hemen, kaşınma, biraz yanma ve kızarıklık olabilir. Bu rahatsızlıkla Kısa sürede kendiliğinden yok olabilmektedir.

Kimlere Uygun Değildir?

  • 18 yaşından küçük hastalara,
  • Gebe veya emziren kadınlara,
  • Şeker hastalarına,
  • Kanser hastalarına,
  • Karaciğer veya böbrek bozukluğu olan hastalara, mevcut bir infeksiyon geçiren hastalara,
  • İlaç alerjisi olanlara
Whatsapp: 0507 695 70 70