0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Lazer Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz, diod lazer ışını sayesinde doğrudan yağ hücre zarının patlatılmasına dayalı bir yöntemdir. Vücut güzelleştirme uygulamaları güçlü tedavi olan lazer lipoliz, bölgesel yağlanma ve cilt sertliği tedavisinde etkili olarak kullanılır. Vücudun bel ve kalça arası, karın ve bel gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, kol, bacak içleri, çene altı, bacak bölgesindeki yağlardan kanama olmadan tek seansta kurtulabilirsiniz.

Bu yöntem cildin altında biriken yağları yok eder ve aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini arttırarak cildin daha genç ve gergin görünmesini sağlar. Lazer lipoliz uygulamasından ilerleyen zamanda hasta işine veya sosyal hayatına çabuk dönebilir.

Lazer Lipoliz uygulamaları genel de tek seansta uygulanır. Yalnız yağlı dokunun hacmine ve cilt gevşekliğinin fazlalığı seans sayısı arttırılabilir. Lazer lipoliz uygulamasından sonra 5 gün kadar korse kullanılması yeterlidir.

Lazer lipoliz nedir?

Diod lazer ışığı ile yağ hücresinin zarının patlatılmasına dayalı bir yöntemdir. Ayni zamanda elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusu ve kollajeni parçalanıp, genç bağ dokusu ve kollajen düzelmesini sağlar. Vücut düzeltme uygulamalarında olabildiğince yenilikçi bir tedavi olan lazer lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde düzenli olarak kullanılmaktadır.

Lazer Lipoliz Öncesinde

Tedavi öncesinde belli olmayan bir ön hazırlık yoktur. En önemli konu hastanın tedaviye uygunluğudur. Lazer lipoliz öncesinde hastanın alerjik olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili bilgilerin olması gerekir ki buna uygun olarak gereken tedbirler alınabilsin.

Lazer Lipoliz uygulamaları genelde 1 seansta uygulanmaktadır. Yalnızca yağlı dokunun hacmine ve cilt gevşekliğinin fazlalığı seans sayısını arttırılabilir. Uygulamayı 3 ay ara ile tekrarlamak mümkündür.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Öncelikle bölgesel fazlalığı olan yerler onaylanır ve lazer ışının ısı enerjisinden kişinin etkilenmemesi için tedavi edilen bölgeye bölgesel uyuşturma yapılır. Yaklaşık 10.15 dakikalık bekleme süresinin sonunda işlem yapılacak bölge temizlenip, 1-2 mm lik bir kesi açılır. Bu kesiden lazer atımını yapılacak olan, fiberin içinden geçen 1 mm çapındaki kanül ciltdin altına sokulur. Kanül yardımı ile yağ birikimi olan bölge lazer atışı yapılarak yağ hücreleri parçalanır.

Lazer Lipoliz Sonrasında

Lazer Lipoliz ameliyatı gerçekleştirildikten sonra kişi işine ve günlük hayatına dönebilmektedir. İşlem sonrasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hastanın gereğinden fazla kalori alması ve kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olması yağ hücrelerinin geri gelmesine neden olabilir. Bu durumlarda işlemi tekrar uygulamak gerekir. Bu yüzden lazer lipoliz sonrasında hastaların spor yapması ve gıda alımına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Whatsapp: 0507 695 70 70