0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Kavitasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Kavitasyona başlamadan önce uygulanacak bölgeler belirlenir. Kavitasyon uygulanacak bölgeler belli noktalardan ölçülür. Ölçüm sonuçları dosyanızda tutulur. Kavitasyon uygulaması yapılacak bölgeye ultrason jeli sürülür. Daha sonra işleme başlanır. Belirtilen alanlara kavitasyon elliğinin yavaş yavaş gezdirilmesi ile işlem sonuçlanır.

Kavitasyon Nasıl Etki Eder?

Yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Kavitasyon ile Ne Kadar İncelme Sağlanabilir?

Kavitasyon uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir.

Kavitasyon Seansları Nasıl Olmalıdır?

Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

Kavitasyonun Avantajları Nelerdir?

  • Tek seansta incelme mümkün olur
  • Liposuction düşünmeyen hastada ameliyatsız yağ yıkımı sağlanır
  • İşlem 1 saat sürer direkt işinize dönebilirsiniz
  • İz ya da dalgalanma problemi olmaz.
Whatsapp: 0507 695 70 70