0262 641 87 87 0 532 696 28 92
Bizi Arayın: 0262 641 87 87

Bölgesel Zayıflama

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir.

Genellikle genetik nedenlerin etkisiyle vücudumuzun belirli bölgelerinde daha fazla biriken yağlar, bölgesel fazlalıklar olarak karşımıza çıkarlar. Orantısız bir görünüme neden olan bu yağlar, göbek, basen, popo, kalça ve bacakların üst tarafında toplanırlar. Diyet programlarının her zaman sonuç vermediği bu tarz problemler için farklı bölgesel zayıflama yöntemleri giderek artan bir biçimde tercih edilmektedir.

Bölgesel zayıflama seans sayılarını uzmanların vücudunuzu değerlendirmesi ile belirlenecektir. Kilo problemi olan hastaların bölgesel incelme işlemine bir diyet programı ile birlikte alınması gerekebilir. Böylelikle vücut şekillendirme yöntemlerinin etkisinin daha kalıcı olması sağlanmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bölgesel incelme göbek, kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak gibi bölgelerde alınan kilolarda etkili olmaktadır.

Kavitasyon Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla yapılan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar.

Ultrashape Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Ultrashape, ses dalgaları ile bölgesel incelme sağlayan özgün bir yağ azaltma yöntemidir. Özellikle diyet ve spora dirençli yağ birikimlerini parçalayarak, bölgeyi inceltir.

Deri yüzeyinden gönderilen ses dalgaları, 0,5-1,5 cm derinlikteki derialtı yağ dokuya odaklanır, oluşan güçlü titreşim yağ hücre zarlarını parçalar ve yağ dokuyu sıvılaştırır.  Sıvılaşan yağ, vücut tarafından emilir, metabolize edilerek atılır. İki hafta sonra bölgede incelme gerçekleşir. Ortalama 2-4 cm. çevresel incelme sağlar

 

Whatsapp: 0507 695 70 70